در حال مشاهده بخش زندگی نامه

زندگی نامه حجت الاسلام ناصری

زندگی نامه حجت الاسلام ناصری

مروری مختصر بر زندگی نامه حجت‌الاسلام ناصری


 • زندگی نامه و مدارج علمی
 • حجت الاسلام ناصری درسال 1335 درشهرستان بابل (دیوکلا) متولد شد. پس از تحصیلات مقدماتی جهت ادامه تحصیل رهسپار حوزه علمیه قم شدند و با طی سطوح عالیه فقه و اصول و تفسیر و فلسفه به مدت شش سال (معادل دکتری) در دروس خارج فقه و اصول حضرات آیات عظام "فاضل لنکرانی"، "مکارم شیرازی"، "جعفر سبحانی" و "وحید خراسانی" شرکت نموده و با بهره های وافر، جهت تبیین و دفاع از دین و دنیای مردم به این شهرستان باز گشتند.

 • سوابق مبارزاتی : دوران انقلاب اسلامی
 • ایشان در بدو ورود به حوزه با تقلید و تبعیت از امام راحل(ره) مبارزات سیاسی خود را علیه نظام ستمشاهی آغاز و در سال 54 نقش فعالی در مبارزات فیضیه داشتند و در ادامه مبارزه توسط ساواک دستگیر و روانه زندان اوین شدند . در قیام 19 دی 1356 حضور داشته از نزدیک شاهد شهادت مظلومانه برادر هم رزم خود طلبه شهید علی اصغر ناصری (اولین شهید مازندران در قیام قم) بوده و بیش از پیش رسالت فریادگری علیه طاغوت را در شهر و روستا و راهپیماییها ایفاء نمودند . در پیروزی انقلاب ازاعضاء فعال در مقر حضرت امام ره در (مدرسه علوی تهران) بودند.

 • حضور در دفاع مقدس
 • در دفاع مقدس علاوه بر حضور مکرر در میادین رزم و خطوط مقدم، با سخنرانی های مهیج در صحنه های نبرد و مجالس شهدا ، مشوق و پشتیبان رزمندگان و خانواده های معظم شهدا و سایر اقشار جامعه بودند .

 • فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی
 • استاد ناصری سالیانی عهده دار امر مقدس تدریس در حوزه و دانشگاه بودند .
  وی امامت موقت نماز جمعه بابل در غیاب مرحوم آیت الله روحانی را عهده دار و امام جمعه شهرستان محمودآباد و نیز امامت موقت جمعه مرکز اسلامی هامبورگ آلمان بودند و به عنوان خطیب و سخنران توانمند در مجامع فرهنگی ، سیاسی و علمی ، حافظ ارزشهای اسلام و انقلاب و اشاعه فرهنگ غنی آن می باشند و مقالاتی در مجامع داخلی و خارجی ارائه نمودند .

 • فعالیتهای تبلیغاتی و تحقیق خارج از کشور
 • ایشان قبل از نمایندگی مجلس از طرف معاونت امور بین الملل دفتر مقام معظم رهبری و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با انجام ماموریتهای برون مرزی به آسیا،اروپا،آفریقا و امریکای لاتین در راستای اشاعه فرهنگ اسلامی و تبیین آرمانهای حضرت امام (ره) و پژوهش در مکاتب و مذاهب و فرهنگ ها و رایزنی جهت سرمایه گذاری تولیدی و صنعت گردشگری در خطه مازندران نقش موثری داشتند..

 • اهم مسئولیتها و فعالیتهای علمی ، اجتماعی و اجرایی
 • 1- عضو کمیته استقبال و فعالیت در مقر امام (ره) در مدرسه علوی تهران.
  2- مسئول جهاد سازندگی شهرستان بابل.
  3- مسئول دفتر مرحوم آیت الله روحانی نماینده فقید امام و رهبری در مازندران .
  4- دبیر سمینار هماهنگی و رشد و توسعه شهرستان بابل .
  5- مدرس دانشگاه و مدیر و مدرس حوزه علمیه خاتم الاانبیاء (ص).
  6- امام جمعه موقت بابل در زمان مرحوم آیت الله روحانی .
  7- امام جمعه شهرستان محمود آباد .
  8- نماینده مردم شریف شهرستان بابل در دوره هفتم مجلس شورای اسلامی .
  9- مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی در مجلس هشتم.
  10- سفیر فوق العاده ونماینده تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران در واتیکان (مرکزیت جهانی مسیحیت کاتولیک).
  11- نماینده مردم شریف شهرستان بابل در دوره نهم مجلس شورای اسلامی.

  12-  رئیس مجمع نمایندگان شمالی کشور (مازندران، گیلان، گلستان، سمنان، دماوند و فیروزکوه)..... در دوره نهم مجلس شورای اسلامی

  13- عضو شورای راهبرد تنقیح قوانین مجلس شورای اسلامی

در حال بارگذاری تصاویر